Czym jest?

Przedmiotowa Diagnoza z Nową Erą to wygodne narzędzie ułatwiające badanie postępów uczniów w zakresie treści kształcenia, zawartych w programach opracowanych do podręczników Nowej Ery oraz wspomagające cykliczne monitorowanie realizacji podstawy programowej i system ewaluacji pracy szkoły.

Portal diagnoza przedmiotowa z Nowa Erą oferuje:

ZOBACZ PRZYKŁADOWY RAPORT Pobierz grafikę

Jak przebiega diagnoza?


Jak przebiega diagnozaDla kogo jest przeznaczona diagnoza przedmiotowa?

W roku szkolnym 2018/2019 nauczyciele szkół podstawowych będą mogli pobrać arkusze diagnozy przedmiotowej przygotowane zgodnie z obowiązującymi w klasach 1-8 podstawami programowymi. Diagnozę warto przeprowadzać we wrześniu, na początku roku szkolnego, oraz w maju na koniec roku szkolnego.

diagnoza przedmiotowa Nowa Era kalendarium

W związku ze zmianą systemu polskiej edukacji diagnoza przedmiotowa na poziomie gimnazjalnym nie będzie kontynuowana. Nauczyciele, którzy diagnozowali stan wiedzy gimnazjalistów w latach 2015/2016 i 2016/2017 zachowują dostęp do raportów.

Dlaczego warto ją przeprowadzać?

Diagnoza Nowej Ery, przygotowana zgodnie ze sztuką pomiaru dydaktycznego, pozwala dokonywać bieżącego pomiaru osiągnięć uczniów i dostarcza natychmiastowych raportów z wynikami uczniów. Łatwy dostęp do spersonalizowanych opinii i rekomendacji pozwala na szybkie wdrożenie nauczania zindywidualizowanego oraz programów naprawczych.

diagnoza przedmiotowa Nowa Era kalendarium

Jak wziąć udział w diagnozie?

Jeśli masz już konto na portalu przedmiotowa-diagnoza.nowaera.pl, zaloguj się, korzystając z dotychczasowego loginu i hasła. W zakładce Szkoły możesz dodać nową szkołę. Jeśli dodawana szkoła jest z innego poziomu edukacyjnego, niż dotychczas wskazany, to system poprosi o podanie kodu aktywacyjnego przesłanego przez Nową Erę.

Jeśli nie masz jeszcze konta na portalu przedmiotowa-diagnoza.nowaera.pl, zarejestruj się na stronie i aktywuj konto, klikając w link przesłany na podany adres e-mail. W formularzu rejestracyjnym wpisz kod aktywacyjny podany przez Nową Erę.

Jeśli nie masz kodu aktywacji, skontaktuj się z naszą Infolinią, dostępną pod nr 801 88 10 10 lub 58 721 48 00 od poniedziałku do piątku w godzinach 8–19.

Po uruchomieniu portalu Diagnoza z Nową Erą wystarczy zarejestrować się na stronie przedmiotowa-diagnoza.nowaera.pl lub skorzystać z dotychczasowego loginu i hasła.

W celu ułatwienia korzystania ze wszystkich funkcjonalności portalu przedmiotowa-diagnoza.nowaera.pl, zachęcamy do przeczytania instrukcji użytkowania lub zapoznania się z filmami instruktażowymi:Jak prawidłowo wprowadzić dane osobowe?

Jak zarządzać swoim profilem?

Jak wprowadzić dane szkoły do systemu?

Jak wprowadzić swoją klasę/listę uczniów na portalu diagnoza.nowaera.pl?

Jak pobrać test dla uczniów?

Jak wprowadzić wyniki testu do systemu?

Jak wyglądają raporty i kiedy mogę je pobrać?

Przejdź do portalu Diagnoza z Nową Erą